Block điều hòa Danfoss SY380A4ABB
Thương hiệu : DANFOSS | Máy nén điều hòa
Liên hệ
Mô tả :
Máy nén Danfoss Model: SY300
DANFOSS – VIETNAM CÔNG TY CP THIẾT BỊ CÔNG NGHIỆP ASEAN
Thông tin liên hệ:
Website: www.locdieuhoa.com.vn
Factory: No 58/332, Ngo Gia Tư Street, Duc Giang – Long Bien Dist, Hanoi City, Vietnam
ĐT: 0982172408 hoặc 0978533888
Approval standard |
CE |
Brand technique |
Scroll compressor |
Capacity control |
Fixed speed |
Colour |
Blue |
Compressor power supply [V/Ph/Hz] |
380/3/60 |
Configuration code |
Single |
Connection type |
Brazed |
Description |
SY300-9 |
Diameter [mm] |
344 mm |
Discharge connection height [mm] |
665 mm |
Discharge connection pipe size [in] |
1 1/8 in |
Discharge connection size [in] |
1 1/8 in |
Drawing number |
8556094b |
Economizer |
No |
Factory HP [bar] |
33 bar |
Factory LP [bar] |
25 bar |
Frequency [Hz] |
60 |
Gauge port HP |
None |
Generation code |
A |
Glass torque [Nm] |
50 Nm |
GP LP torque [Nm] |
15 Nm |
High side max pressure (Ps) |
31.8 bar |
High Side TS Max |
150 °C |
High Side TS Min |
-35 °C |
High Side Volume |
5 L |
High value of nominal voltage at 50Hz [V] |
0 V |
High value of nominal voltage at 60Hz [V] |
380 V |
High value of voltage range at 50Hz [V] |
0 V |
High value of voltage range at 60Hz [V] |
418 V |
IP protection class |
IP54 (with cable gland) |
Low side max pressure (Ps) |
20 bar |
Low Side TS Max |
52 °C |
Low Side TS Min |
-35 °C |
Low Side Volume |
34.1 L |
Low value of nominal voltage at 50Hz [V] |
0 V |
Low value of nominal voltage at 60Hz [V] |
380 V |
Low value of voltage range at 50Hz [V] |
0 V |
Low value of voltage range at 60Hz [V] |
342 V |
LRA |
305 A |
MCC |
74 A |